• Reklam
TİYATRODA "ENGEL"LER BİRLİKTE AŞILDI

TİYATRODA "ENGEL"LER BİRLİKTE AŞILDI

Mersin Büyükşehir Belediyesi engelli bireylerimize bir kez daha yardım etti. Oyuncularının tamamını zihinsel engelli bireylerin oluşturduğu “Kral Lear’ın Dikenli Gülleri” adlı oyunu öğrenciler ile buluşturdu.

28 Şubat 2017 - 09:48 - Güncelleme: 28 Şubat 2017 - 10:03

Mersin Büyükşehir Belediyesi Engelliler Dairesi Başkanlığı tarafından organize edilen tiyatro oyununda kendilerine verilen rolleri eksiksiz yaparak, doğru şekilde yönlendirildiklerinde engellerin nasıl aşılabileceğinin mesajını veren engelli oyuncular, sanatsal çalışmalar konusunda hem engelli hem de engelsiz bireylere örnek oldu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Ahmet Aksoy’un yönetmenliğinde oldukça kalabalık bir öğrenci topluluğuna yönelik olarak sahnelenen oyunda sahne alan oyuncular, başarılı bir çalışmaya imza atarak büyük beğeni topladılar.

Toroslar Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleşen tiyatro oyununu İbni Sina İşitme Lisesi, Mersin Büyükşehir Belediyesi Özel Eğitim Uygulama Merkezi, Alsancak Lions Ortaokulu, Yunus Emre İşitme Engelliler Okulu ve Mimar Sinan Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin yanı sıra Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Mersin Konsolosu Ayşen Volkan İnanıroğlu, Mersin Büyükşehir Belediyesi Engelliler Dairesi Başkanı Hasan Celal Taş, Mersin Milletvekili Hüseyin Çamak’ın eşi Fidan Çamak da izledi.

Kaynak: Mersin Büyükşehir
Bu haber 989 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAŞKAN TUNA’YA DOĞUMGÜNÜ SÜRPRİZİ
BAŞKAN TUNA’YA DOĞUMGÜNÜ SÜRPRİZİ
2019  Sigarasız bir hayat için iyi bir başlangıç
2019 Sigarasız bir hayat için iyi bir başlangıç