• Reklam
ŞEKERONYA PRÖMİYERİ

ŞEKERONYA PRÖMİYERİ

Mersin Devlet Opera ve Balesi, şef Murat Cem Orhan yönetiminde ‘’Şekeronya’’ adlı çocuk müzikalinin prömiyerini 27 Aralık 2018 Perşembe günü saat 10:30’ da Mersin Kültür Merkezi Opera Sahnesi’nde gerçekleştiriyor.

25 Aralık 2018 - 01:32

MDOB 2018- 2019 sanat sezonunun çocuk müzikalleri repertuvarını zenginleştirmeye devam ediyor. Sezona, ‘’Kitap Kurdu ile Can Haylazlara Karşı’’çocuk müzikaliile başlayan MDOB, ‘’Şekeronya’’ eseriyle repertuvarına bir yenisini daha ekliyor. Müziklerini Murat Cem Orhan’ ın yaptığı,librettosu N. Zeynep Ergüven’ e ait olan eseri Süleyman Tekin yönetiyor. Koreografisini Berna Turhan İleri’ nin, dekor ve kostüm tasarımını Özlem Kurtdere’ nin, ışık tasarımını Barış Arslan’ ın ve videoprojeksiyonu Umut Sinan Özdemir’ in yaptığı eserin konusu ise şöyle:

Şekeronya’ nınhaylaz çocuğu Fırıldak evinden kaçar ve eski bir evin bahçesindeki sarmaşıklara dolanır. Bahçeye gelen Zeytin ve Tombiş’ ten yardım isteyen Fırıldak, sarmaşıklardan onların yardımıyla kurtulunca önce onlarla dalga geçer fakat hemen ardından aklına bir fikir gelir. Şekeronya’ ya bir diğer adı Masal Ülkesi’ ne dönmesi bu çocuklar sayesinde olacaktır. Fırıldak, okuluna gitmediğinden okuma yazma öğrenememiştir. Şekeronya’ ya giriş ancak kitaplar ile mümkündür. Pastadan evlerin, çikolatadan nehirlerin, konuşan hayvanların olduğu ve tüm masal kahramanlarının yaşadığı bu yer, çocuklar masal okuduğu sürece yaşamaktadır.

Eserde başlıca rolleri; Işıl Cavga Bölükbaşı, Başak Yıldız ( Zeytin ), Mehmet Erkoç, Ercüment Şirin ( Tombiş ), Ayşin Alev Lal (Fırıldak ), Orhan Güllüler, Cumhur İbili (Karabaş ), Pınar Duygu Çınar, Dilara Köse ( Kırmızı Başlıklı Kız ), K. Erdem Özdemir, Levent Yetkin( Kurt ), Ayşegül Devrim Dinçer, Pınar Olgun Güven ( Soprano Horoz ),Elif Örünk Alpay ve A. Pınar Balay ( Büyücü ) paylaşıyor.

Bu haber 63 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAŞKAN TUNA’YA DOĞUMGÜNÜ SÜRPRİZİ
BAŞKAN TUNA’YA DOĞUMGÜNÜ SÜRPRİZİ
2019  Sigarasız bir hayat için iyi bir başlangıç
2019 Sigarasız bir hayat için iyi bir başlangıç