• Reklam
"Şehir ve Çevrecilik" Ödülü Tiryaki’nin Oldu

"Şehir ve Çevrecilik" Ödülü Tiryaki'nin Oldu

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki'ye, ünlü mimar Turgut Cansever anısına "Şehir ve Çevrecilik Ödülü" verildi. 40 yılı aşkındır faaliyet gösteren Selçuklu Vakfı tarafından düzenlenen "Selçuklu Vakfı 2018 Ödülleri"nde Başkan Dr. Veysel Tiryaki'ye, "dünya çapında eski şehri ihya eden bir belediye başkanı olduğu için" Turgut Cansever Şehir ve Çevrecilik Ödülü takdim edildi. Başkan Dr. Veysel Tiryaki'ye ödülünü rahmetli Hasan Celal Güzel'in eşi Ülker Güzel verdi.

30 Aralık 2018 - 01:02 - Güncelleme: 30 Aralık 2018 - 01:09

Altındağ'da tarihi yapıyı korumak için 500'ün üzerinde yapıyı restore ettiklerini söyleyen Başkan Dr. Veysel Tiryaki, "Bir ilçe belediyesi olarak çok zor koşullarda, komple bir mahalleyi ayağa kaldırdık. Ankara'nın yok olmakta olan tarihi yapılarına tekrar hayat vererek, turizme kazandırdık. Hamamönü ve Hamamarkası bölgesi artık Ankara'nın hatta Türkiye'nin restorasyon anlamında örnek gösterilen bir projesidir. Kitaplarını okuduğum ve kent mimarisi anlamında feyz aldığım Turgut Cansever adına da bu ödülü almak beni duygulandırdı. Her belediye başkanının mutlaka Turgut Cansever'i okuması ve anlaması gerekir. Beni bu ödüle layık gördükleri için Selçuklu Vakfı Başkanı Dr. Lütfi Şahsuvaroğlu'na ve Vakfın yönetimine teşekkür ederim" diye konuştu.

 

"Başkan Veysel Tiryaki'nin belediyeciliği örnek oldu"

"Selçuklu Vakfı 2018 Ödül" töreni, Ankara Ticaret Odası (ATO) Meclis Salonunda gerçekleştirildi. Törene Başkan Dr. Veysel Tiryaki ile birlikte sanat, müzik, edebiyat ve siyaset camiasından çok sayıda kişi katıldı. Ödül töreni Hacı Bayram Üniversitesi Türk Müziği Topluluğunun dinletisi ile başladı. Dinletinin ardından verilen aradan sonra Ödül Töreninin açılış konuşmasını Selçuklu Vakfı Başkanı Dr. Lütfi Şahsuvaroğlu yaptı. Ödül töreni ve Vakıf hakkında bilgi veren Şahsuvaroğlu, Başkan Dr. Veysel Tiryaki için şu ifadeleri kullandı:

"Başkan Veysel Tiryaki'nin belediyeciliği model oldu. Tarihi dokuyu korumanın rantiye yaratan betonlaşmaya göre daha muteber olduğunu kanıtladı. Başkan Veysel Tiryaki, Hamamönü projesini gerçekleştirerek dünya çapında eski şehri ihya eden bir belediye başkanı unvanını almış oldu."

Bu haber 211 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
2019  Sigarasız bir hayat için iyi bir başlangıç
2019 Sigarasız bir hayat için iyi bir başlangıç
Hisarcıklıoğlu ve Bakan Pekcan İş Dünyası İstişare Toplantısında Buluştu
Hisarcıklıoğlu ve Bakan Pekcan İş Dünyası İstişare...