• Reklam
Samsung QuickDrive teknolojisi ile çamaşır yıkama süresi %50...

Samsung QuickDrive teknolojisi ile çamaşır yıkama süresi %50 azalıyor

Samsung’un QuickDrive teknolojisiyle gelen Samsung WW8800M Çamaşır Makinesi temizleme performansını korurken yıkama süresini %50 azaltıyor.

04 Eylül 2017 - 13:14

Samsung, Berlin’de düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuarı IFA 2017’de QuickDrive çamaşır yıkama teknolojisini tanıttı. QuickDrive ile birlikte gelen Samsung’un yeni çamaşır makinesi WW8800M, yıkama süresini yarıya indirerek zamandan önemli bir tasarruf sağlıyor. Süper Hızlı modu ile çamaşırlar sadece 39 dakika içinde yıkanırken, kullanıcılar hem zamandan önemli bir tasarruf sağlıyor hem de temizlikten, enerji verimliliğinden, kumaş bakımından ve sağlamlıktan ödün vermiyor.


QuickDrive teknolojisinin sektörde oyunun kurallarını değiştireceğini söyleyen Samsung Electronics Türkiye Tüketici Elektroniği Satış ve Pazarlama Direktörü Mert Gürsoy, “WW8800M sunduğu kısa çamaşır yıkama süresiyle kullanıcıların zamandan tasarruf etmesini sağlıyor. WW8800M, hızlı ve güçlü bir yıkama performansı sunan QuickDrive’in yanında sahip olduğu farklı özellikler ve akıllı teknolojilerle çamaşır yıkamayı kolaylaştırıyor” açıklamasında bulundu.


Samsung QuickDrive teknolojisi çamaşır yıkama süresini yüzde 50 oranında azaltırken, yıkama performansından ödün vermeden enerji kullanımını yüzde 20[1] oranında düşürüyor. Benzersiz Q-Drum yapısı, büyük bir kazan ve arka bölümünde ondan bağımsız olarak dönen bir tabakadan oluşuyor. Düzenli ters yönlerde dönen geleneksel çamaşır makinelerinden farklı olarak WW8800M, kazanının arka tarafındaki tabaka ile yönlendirilen ön ve arka yönlü hareketi de dönme hareketine ekliyor. Bu da devrimsel bir dinamik güç yaratarak çamaşırdaki kirin hızlı, narin ve derinlemesine temizlenmesini sağlayarak üzere tam ve yoğun bir yıkama sunuyor.


Samsung’un rakipsiz QuickDrive teknolojisi, bağımsız bir kuruluş olan dünyanın en büyük teknoloji test ve inceleme kurumu Intertek tarafından test edildi. Intertek, QuickDrive teknolojisinin aynı temizlik ve kumaş bakımını yıkama süresini kısaltarak sağlayabildiğini onayladı.


Yeni WW8800M aynı zamanda hava ile suyu doğru karıştırıp kumaşa hızla nüfuz eden ve deterjanın düşük sıcaklıkta bile etkisini en üst düzeye taşıyan Samsung’un EcoBubble üstün yıkama teknolojisine de sahip.


Samsung’un yeni IoT çamaşır makinesi

Her noktada dönme hareketi yaratabilen QuickDrive, aynı zamanda akıllı ve hayatı kolaylaştırıcı geniş kapsamda teknolojilerle donatıldı. Nesnelerin İnterneti (IoT) teknolojisine sahip WW8800M, Samsung’un sanal zeka teknolojisiyle geliştirdiği yıkama asistanı Q-rator ile çamaşırlarda ideal temizlik için üç önemli akıllı özellik sunuyor:


  • Yıkama Planlayıcı kullanıcıların çamaşır yıkama zamanlarını kendi programlarına göre ayarlayabilmelerine izin verir.
  • Yıkıma Yöntemi, kullanıcı tarafından girilen kumaş rengi, türü ve kirlilik derecesi bilgilerine göre ideal yıkama şekli konusunda otomatik olarak tavsiyelerde bulunur. Böylece kullanıcı ideal ayar konusunda tahmin yürütmek zorunda kalmaz.
  • Ev Bakım Sihirbazı çamaşır makinesini uzaktan kontrol eder ve bir problem çıkması durumunda kullanıcıyı uyarır, hızlı sorun çözme desteği sağlar.

WW8800M aynı zamanda Samsung’un çamaşır yıkamaya getirdiği en önemli yeniliklerden biri olan AddWash özelliğine sahip. Bu sayede yıkamanın herhangi bir noktasında[2]unutulan bir çorap veya hassas bir parça[3] gibi ek çamaşırların makineye atılmasına izin verir. AddWash özelliği ile kullanıcılar isterlerse deterjan veya yumuşatıcıyı da sonradan ekleyebilirler. Q-rator ve AddWash özelliklerinin bir arada yarattığı güçlü etki, çamaşır yıkama sürecini kolaylaştırırken, kullanıcı deneyimini de artırır.


Daha uzun ömürlü ve tasarruflu

Dayanıklı tasarıma sahip WW8800M, Samsung’un Digital Inverter Teknolojisi ile desteklenerek daha sessiz çalışıp daha az enerji kullanırken, yıkama ve kumaş bakımı performansından da hiçbir şey kaybetmeden yıllarca sağlamlığını[4] koruyor. Aynı zamanda farklı enerji tasarruf seçeneklerine sahip WW8800M, A+++ enerji verimlilik standardıyla[5] her bir yıkamada5 yüzde 50’den fazla enerji tasarrufu sağlıyor. Samsung WW8800M çamaşır makinesi, geleneksel Seramik Isıtıcılara göre yüzde 55 daha az alan kaplayan yapışmaz yüzeyli yeni türde Seramik Isıtıcısı+[6] ile daha uzun ömürlü ve daha iyi performanslı.
[1] Internek testine göre WW8800M, Samsung WW8500K ile karşılaştırmada yünlü (40 derecede, yarı dolu) yıkamada eYünlü ayarında yüzde 50 zaman tasarrufu ve ±2% performans, yünlü (40 derecede, 5 kg) yıkamada ise Süper Hızlı ayarında yüzde 20 enerji tasarrufu sağlıyor.

[2] AddWash kapağı kazan sıcaklığı 50°C’nin altında olduğunda açılabilir.

[3] Sadece çamaşır, deterjan ve yumuşatıcı eklenebilir.

[4] VDE tarafından 20 yıl sağlamlık sertifikasına sahip.

[5] eYünlü derecelendirme AB Enerji Etiketi standardına sahip.

[6] Seramik Isıtıcı+, sert sularda oluşan ağırlık farklılıklarından ayrı tutularak Samsung’un WF60F4E0N0W/ET ısıtıcısı ile karşılaştırıldı.

Bu haber 573 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAŞKAN TUNA’YA DOĞUMGÜNÜ SÜRPRİZİ
BAŞKAN TUNA’YA DOĞUMGÜNÜ SÜRPRİZİ
2019  Sigarasız bir hayat için iyi bir başlangıç
2019 Sigarasız bir hayat için iyi bir başlangıç