“KENTİMİZİN GELİŞMESİNDE ESNAFLARIMIZIN ROLÜ ÖNEMLİDİR”

“KENTİMİZİN GELİŞMESİNDE ESNAFLARIMIZIN ROLÜ ÖNEMLİDİR”

Esnaf ziyaretlerini sürdürmeye devam eden Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, şimdi de Atakent Mahallesi’ndeki esnafları ziyaret etti.

28 Şubat 2017 - 10:29

İşyerlerini ziyaret ederek, esnaflara hayırlı işler dileyen Belediye Başkanı Turgut, hem vatandaşlarla hem de esnaflarla sohbet edip, taleplerini yerinde dinledi.

“HER ZAMAN ESNAFLARIMIZIN YANINDA VE ONLARIN SIKINTILARINA BERABER ÇÖZÜM ÜRETİYORUZ”

Başkan Turgut, “İlçemizin durumunu, belediyemizin yaptıklarını ve yapacaklarını vatandaşlarımızla paylaşıyoruz. Onların isteklerini, sorunlarını yerinde dinliyor, sorunların çözümünü karşılıklı fikir alış verişiyle çözüyoruz. Esnafımız bölgemizin yatırımcısıdır. Bölgemizin gelişmesi adına çok etkin rol oynar. Silifke o kadar hızlı değişiyor ki buna hep birlikte şahit oluyoruz. Esnafımız, işverenimiz, yatırımcımız artık ilçemizi tercih ediyor. Yaptığımız hizmetleri esnafımızın vatandaşlarımızın taleplerini göz önünde bulundurarak gerçekleştiriyoruz. Daha modern ve yaşanabilir bir şehirde yaşamak adına ortak akıl anlayışıyla hareket ederek, hizmetin en iyisine layık olan ilçemize hep birlikte katkı sunuyoruz. Esnafımız Silifke’mizin vazgeçilmezidir, ziyaretlerimize devam edeceğiz" 
BAŞKAN TURGUT: “İLÇEMİZİN GELİŞMESİNDE ESNAFIMIZIN ÇOK BÜYÜK ROLÜ VAR”

Düzenli aralıklarla mahallelerde esnaf ziyareti gerçekleştirdiklerini, bu ziyaretler yoluyla esnafların sorunlarını ve isteklerini daha yakından dinleme imkânı yakaladığını belirten Başkan Mustafa Turgut, “Esnafımız kentimizin göz bebeğidir. Esnafın büyüyüp gelişmesi ekonomik sıkıntılarından arınması, yaptığı işi severek ve isteyerek yapması, Silifke’nin büyüyüp gelişmesi ve sıkıntılarını çözmesi anlamına gelir. Esnafımız sıkıntı yaşarsa, zor durumda kalırsa bu tüm Silifke’yi etkiler. İşte bu nedenler yüzünden esnafımızın sıkıntısı demek belediye olarak bizim sıkıntımız demektir. Çünkü biz hep birlikte, huzur ve dayanışma içerisinde hareket edersek “Silifke” oluyoruz. Küçük ve orta ölçekli esnaf ilçemizde önemli bir istihdam alanı oluşturmaktadır. Buda yaşadığımız kentin ekonomisine ciddi katkı demektir. Yöremizin ve kentimizin gelişmesinde esnafımızın çok büyük rolü var. Silifke esnaflarımız şunu bilmelidir; hiç çekinmeden her türlü sıkıntısını ve ihtiyacını belediyemize iletebilir. Atakent mahallemiz de diğer mahalle esnaflarımız gibi çok kıymetli bir görevi yerine getirmektedirler. Esnafımızın ve vatandaşlarımızın sıkıntı yaşamaması için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” dedi.Başkan Turgut’un Atakent’te gerçekleştirdiği sahil düzenlemesinin başarılı bir çalışma olduğunu ifade eden esnaflar, “Başkanımız bizimle hem toplantı gerçekleştiriyor hem de bizi ziyaret etmeyi ihmal etmiyor. Başkanımızın hizmetlerinden çok memnunuz. Çok teşekkür ediyoruz” diye konuştular.

Kaynak: Turgay Şahin
Bu haber 816 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çukurova Rock Festivali 2018
Çukurova Rock Festivali 2018
KYK BORÇLARI SİLİNİYOR
KYK BORÇLARI SİLİNİYOR