• Reklam
Kelebek Mobilya ve Doğtaş’tan KDV indirimine büyük destek

Kelebek Mobilya ve Doğtaş’tan KDV indirimine büyük destek

Doğtaş Kelebek Mobilya Genel Müdürü Ersin Serbes; mobilya sektöründe KDV oranının yüzde 18’den yüzde 8’e düşürülmesiyle ilgili olarak, kararın büyük heyecan yarattığını ifade etti.

24 Şubat 2017 - 12:49

Serbes şirket olarak bu konuya kendilerinin de büyük destek vereceğini, yüzde 10’luk indirimin yanı sıra; bir o kadar daha indirim yaparak müşterilerine avantajlı alışveriş sağlayacaklarını söyledi.


KDV’nin yüzde 8’e indirilmesinin yarattığı pozitif enerjiden faydalanarak, şirket olarak da fedakarlıktan kaçınmayacaklarını ve bu durumu müşterilerine fiyat avantajı olarak yansıtacaklarını dile getiren Serbes; mobilyanın ana ham maddelerinden kumaşta yüzde 8 olan KDV oranının mobilyada yüzde 18 olduğu için yüzde 10'luk KDV farkı oluştuğunu, bu farkın ortadan kalkmasının sektör ve tüketici açısından çok ciddi yarar sağlayacağını vurguladı.


“Mobilyada KDV’nin yüzde 8’e düşmesinin avantajını, müşterilerimize fazlasıyla yansıtacağız”


Yüzde 8’lik KDV indirimi uygulamasının mobilyanın kendisine yansıyan ham maddeleri etkilenmese de tüketiciye doğrudan yüzde 10 indirim olarak yansıyacağını söyleyen Serbes: “Doğtaş ve Kelebek gibi çok güçlü markaları bünyesinde bulunduran şirketimizde bu yıl yüzde 40 büyüme hedefledik. Yılların verdiği birikim ve uzmanlığımızı ustalıkla yansıttığımız tasarımlarımızı müşterilerimize uygun koşullarda sunmanın gayreti içindeyiz. KDV indiriminin yanı sıra bir o kadar daha indirim sunarak avantajlı alışveriş fırsatı yaratacağız ve bu durumu müşterilerimize fazlasıyla yansıtacağız. Nisan sonuna kadar geçerli bu uygulamanın uzatılması yönünde karar çıkmasını da destekliyoruz. Yeni koleksiyonlarımızı da müşterilerimize en uygun fırsatlarla sunacağız” dedi.

Bu haber 927 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAŞKAN TUNA’YA DOĞUMGÜNÜ SÜRPRİZİ
BAŞKAN TUNA’YA DOĞUMGÜNÜ SÜRPRİZİ
2019  Sigarasız bir hayat için iyi bir başlangıç
2019 Sigarasız bir hayat için iyi bir başlangıç