• Reklam
Haydi gençler okumaya

Haydi gençler okumaya

İl Millî Eğitim Müdürü Adem Koca’nın talimatıyla, Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullardaki kütüphanelerin öğrenciler tarafından yeteri derecede ve etkin kullanılmasını sağlanarak öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığının kazandırılması, mevcut kütüphanelerimizde kitap okuma heyecanının yaşatılması için ilçe merkezlerinde bulunan herkesin ulaşabileceği bir okul yarıyıl tatili boyunca Kütüphane olarak hizmet vermeye başladı.

27 Şubat 2017 - 10:53

Ülkemizin yeni nesline, bol bol kitap okumalarını her fırsatta öğüt veren Koca, “Faydalı bir iş yapmak isteyen, kitap okuyarak ilk adımı atsın” dedi.

Sözlerine; “ Bilginin, öğrenmenin, okumanın kaynağı kitaptır, En güzel, en sağlıklı ve en kolay bilgi, kitap okuyarak öğrenilir. Sessiz bir öğretmendir kitap, “başlayan Koca, Yüce Dinimizin okumaya verdiği önemi, “Rabbi’nin adıyla oku, O, İnsanı Alakadan (kan pıhtısından) yarattı. Oku! O, insana bilmediklerini öğretendir, Kalemle yazmayı öğreten Rabbin nihayetsiz kerem sahibidir” ayetiyle örnek verdi.

Okumanın, çocukluk yıllarından itibaren geliştirilen bir beceri olduğuna dikkat çeken Koca şöyle devam etti: "Yarıyıl tatili, eğlenme, dinlenme, aile ve arkadaşlarla daha fazla zaman geçirmek demektir.  Çocuklar, yarıyıl tatilinde bakanlığımızın öğretmenlere, ödev vermeyin talimatını değerlendirerek bu vakitlerinde bol bol kitap okuyarak değerlendirsinler. Kitap okumak, analitik düşünme yetisini arttıracağı gibi, hızlı okuma alışkanlığı sayesinde sınavlarda süre avantajı getirecektir”

Her yaştan öğrencinin okuyabileceği kitap zenginliğinin proje kütüphanelerimizde mevcut olduğunu belirten Koca, proje kütüphanelerimizin güçlendirilerek hizmet vermeye devam edeceğini belirtti.  

  

 

Yarıyıl tatili boyunca kütüphane hizmeti verecek okullar;

BOZYAZI İLÇESİ

BOZYAZI İLKOKULU

SİLİFKE

GAZİ ANADOLU LİSESİ

ERDEMLİ

AKDENİZ ORTAOKULU

TARSUS

CENGİZ TOPEL ANADOLU LİSESİ

YENİŞEHİR

HACI SABANCI ANADOLU LİSESİ

ANAMUR

CUMHURİYET ANADOLU LİSESİ

MUT İLÇESİ

ŞEHİT EMİN ÇELİK ANADOLU LİSESİ

TOROSLAR İLÇESİ

ŞEHİT FİKRİ DİLSİZ İLKOKULU

ÇAMLIYAYLA İLÇESİ

ATATÜRK İLKOKULU

GÜLNAR İLÇESİ

GÜLNAR ANADOLU LİSESİ

AKDENİZ İLÇESİ

AKİB ZAFER ÇAĞLAYAN LİSESİ

MEZİTLİ İLÇESİ

MUHİTTİN DEVELİ ORTAOKULU

AYDINCIK İLÇESİ

AYDINCIK ORTAOKULU

 

Ayrıca yarıyıl tatili boyunca tüm okul kütüphaneleri ve Z kütüphaneler, öğrencilerin hizmetine sunulmak üzere açık bulundurulacak.

Bu haber 375 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAŞKAN TUNA’YA DOĞUMGÜNÜ SÜRPRİZİ
BAŞKAN TUNA’YA DOĞUMGÜNÜ SÜRPRİZİ
2019  Sigarasız bir hayat için iyi bir başlangıç
2019 Sigarasız bir hayat için iyi bir başlangıç