• Reklam
AV. ORÇUN ÖZEKENCİ : "BARINAK KOŞULLARI HUKUKA VE...

AV. ORÇUN ÖZEKENCİ : "BARINAK KOŞULLARI HUKUKA VE ULUSLARARASI STANDARTLARA UYGUN OLMALI"

Mersin Barosu Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Av. Ahmet Orçun Özekenci ve merkez üyesi avukatlar, Çağ Üniversitesi Hayvanları Koruma Kulübü ile birlikte Tarsus Hayvan Barınağı’nı ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Ziyarette, Tarsus Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Ersin Eker’den barınağın durumu hakkında bilgiler alındı.

24 Aralık 2018 - 01:56 - Güncelleme: 26 Aralık 2018 - 01:58

Mersin Barosu Hayvan Hakları Merkezi olarak, Hayvanların yaşam hakkını savunmak için mücadele ettiklerini söyleyen Av. Ahmet Orçun Özekenci , “Hayvanların sağlıklı ortamda barınma hakkı vardır. Barınaklar, sokak hayvanlarının kötü şartlarda bakıldığı yer olmamalı. Barınaklarda tutulan hayvanların iyi koşullarda yaşatılması, sağlık, beslenme, temizlik ve tutulma koşullarının hukuk kuralları ve uluslararası standartlarla uyumlu biçimde sağlanması gerekmektedir. Bu nedenle Mersin Barosu Hayvan Hakları Merkezi olarak, kentimizdeki hayvan barınaklarını tek tek inceliyoruz. Tarsus Hayvan Barınağı’nın da, daha iyi koşullarda olması için taleplerimizi dile getirdik”diye konuştu.

Ziyaretten mutluluk duyduğunu ifade eden Tarsus Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Ersin Eker ise, Mersin Barosu Hayvan Hakları Merkezi ve Çağ Üniversitesi Hayvanları Koruma Kulübü’nün taleplerini uygun bulduğunu söyleyerek,  işbirliği yaparak hayvanlar için daha iyi şartların sağlanabileceğini belirtti.

Ekibin önümüzdeki süreçte tekrar bir araya gelerek, çalışmaları yeniden birlikte değerlendirecekleri kaydedildi.

Bu haber 898 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAŞKAN TUNA’YA DOĞUMGÜNÜ SÜRPRİZİ
BAŞKAN TUNA’YA DOĞUMGÜNÜ SÜRPRİZİ
2019  Sigarasız bir hayat için iyi bir başlangıç
2019 Sigarasız bir hayat için iyi bir başlangıç