• Reklam
ARTIK TRAFİK IŞIKLARI GÜNEŞ ENERJİLİ

ARTIK TRAFİK IŞIKLARI GÜNEŞ ENERJİLİ

Güneş enerjisi artık hayatımızda ve yeşil enerji Dünyaya hükmedecek olan enerji olduğunu hissettirmeye başladı. WILS Teknoloji Satış Direktörü Yiğit Turan Sungur Başkent Üniversitesi Tek-Mer'deki AR-Ge çalışmaları sonucunda hayata geçirilen Güneş Enerjisi ile çalışan ve hiçbir tesisat olmaksızın anında kullanım için tasarlanmış sinyalizasyon sistemini anlattı.

02 Ekim 2017 - 21:04 - Güncelleme: 02 Ekim 2017 - 21:51

Güneş ile çalışan hesap makineleri ve saatlerin hayatımıza girmesinden neredeyse 30 yıl geçti. Ama bu kadar zamanda güneş enerjisinden hala tam anlamıyla faydalanamıyoruz. Enerji sorunları ile ilgili tartışmaları basından ve sosyal medyadan herkes izliyor. Güneş Enerjisi santralleri kurmak ve ihtiyacın karşılanmasını sağlamak için son yıllarda büyük yol katedildi. 

WİLS Teknoloji olarak ihtiyacı karşılamak için değil, ihtiyaçları azaltmak için sürdürülebilir ve verimli çözümler üretmeye çalışıyoruz. Bu vizyonumuz ile beraber belediyelerin 24 saat çalışan ve sürekli elektrik sarfiyatına neden olan trafik lambalarını güneş enerjisi ile çalışabilir hala getirdik. Ürettiğimiz bu sistem 4 gün güneş görmese bile çalışmaya devam edebilir, kurulumu için asfaltları kaldırmak, kaldırımları sökmek ve ya trafiği durdurmaya gerek de yoktur.  Montaj 15 dakikayı geçmez. Okul önleri gibi sadece belli saat aralıklarında yaya yoğunluğu yaşanan yaya geçitlerinde, organizasyon yapılacak alanlarda seyyar olarak dahi kullanılabilir. Tekerlekli ve sabit modelleri ile kullanıcılarının ihtiyaçlarını en hızlı şekilde karşılayabilen bu sistem ile hem elektrik tasarrufu sağlanacak, hem de montaj sırasında oluşan kazma ve tesisat çalışmaları son bulacak. Tabiki bu tür montaj çalışmaları için harcanan masraflarda son bulacak.

Bu haber 920 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAŞKAN TUNA’YA DOĞUMGÜNÜ SÜRPRİZİ
BAŞKAN TUNA’YA DOĞUMGÜNÜ SÜRPRİZİ
2019  Sigarasız bir hayat için iyi bir başlangıç
2019 Sigarasız bir hayat için iyi bir başlangıç